Skup złomu i kasacja pojazdów

Skup złomu i złomowanie pojazdów

Prowadzimy skup złomu stalowego, żeliwnego, metali kolorowych (nieżelaznych) oraz pojazdów przeznaczonych do kasacji w miejscowościach: 

 

Ręczno i Przedbórz w województwie łódzkim.

 

W naszej Stacji Demontażu Pojazdów E-27 znajdującej się w Ręcznie przy ul. Mokrej 15 przyjmujemy do złomowania wszystkie pojazdy w każdym stanie, również niekompletne i spalone. Skupujemy pojazdy z Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej. Posiadamy stosowne zezwolenie upoważniające do wydawania zaświadczeń o demontażu pojazdów. Takie zaświadczenie jest  niezbędne do wyrejestrowania samochodu w Wydziale Komunikacji. Po uzyskaniu takiego zaświadczenia istnieje również możliwość ubiegania się o zwrot ubezpieczenia OC – wniosek do pobrania z naszej strony (poniżej) lub do odebrania w naszej firmie. 

 

Istnieje również możliwość odbioru pojazdu lub złomu w naszym zakresie, a także odwóz w przypadku dostarczenia pojazdu do stacji (po wcześniejszym uzgodnieniu).

 

Płatności dokonujemy gotówką lub przelewem na życzenia klienta.

 

Wymagane dokumenty przy kasacji pojazdu to:

  • dowód rejestracyjny,

  • karta pojazdu (jeśli została wydana),

  • dowód osobisty właściciela (lub współwłaścicieli),

  • umowy kupna-sprzedaży i/lub faktury, jeśli pojazd nie został przerejestrowany.

 

Uważaj komu sprzedajesz swój pojazd! – polecamy lekturę krótkiego artykułu zamieszczonego przez jeden z portali internetowych: http://motoryzacja.interia.pl

 

Dokumenty do pobrania:

Upoważnienie do złomowana

Zawiadomienie o rozwiązaniu umowy OC

Upoważnienie do wyrejestrowania w Wydziale Komunikacji (źródło: www.powiat-piotrkowski.bip.net.pl)

Wyrejestrowanie pojazdu z  powodu przekazania do stacji demontażu pojazdów (źródło: www.powiat-piotrkowski.bip.net.pl)

 

Uwaga: Przywożony złom nie może zawierać materiałów wybuchowych oraz niebezpiecznych, substancji żrących, toksycznych i radioaktywnych.